Polecane artykuły

Wiosenne atrakcje kulturalne w BOKu
24 kwietnia 2019
Z wiosną nadzieje rosną – mówi stare powiedzenie. Białołęcki Ośrodek Kultury przygotował ofertę, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających widzów. Obok kina, koncertów oraz spektakli teatralnych, pojawią się też liczne wydarzenia dla najmłodszych.

Atrakcje dla najmłodszych

Zapotrzebowanie na spektakle dla dzieci na najwyższym poziomie, przygotowane przez profesjonalne teatry stale rośnie, a odbiorcy stają się coraz bardziej wymagający. To powód, dla którego Białołęcki Ośrodek Kultury rozpoczął współpracę z Teatrem Baj – jednym z najlepszych teatrów dziecięcych w Polsce. Przed nami (27. i 28. kwietnia, godz. 11.00) spektakl w oparciu o książkę Maleńkie Królestwo królewny Aurelki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Jednak rzeczy nie wyglądają tak, jak można sobie wyobrażać. To historia opowiedziana przekornie i z humorem, będąca idealnym zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze do bycia sobą. Spektakle, w ramach Sceny Małego Widza z Teatrem Baj, są wystawiane na scenie BOK-u przy Głębockiej 66.

Na ostatnich spotkaniach Czytamisiów z cyklu Świat wokół mnie uczestnicy wspólnie poznawali Kosmos, a także naszą planetę Ziemię ‒ jakie zwierzęta ją zamieszkują, jak zbudowana jest gleba, a także co na niej rośnie. Teraz nadeszła pora na poznanie wodnego świata! Jakie właściwości ma woda? Co w niej rośnie, co w niej żyje? W jaki sposób woda pomogła ludziom poznać nowe lądy, podróżować? Na te i inne pytania postaramy się wspólnie odpowiedzieć już w niedzielę 12 maja. Prowadząca Justyna Wlaźnik zapewnia, że Ci, którzy nie byli na poprzednich Czytamisiach, mogą śmiało dołączyć do grupy, by wspólnie poznawać świat! Wstęp na zajęcia jest wolny ale obowiązuje rezerwacja miejsc.

Człowiek w dobie social mediów

Wyczekiwana premiera teatralna zespołu Teatru Działań Twórczych odbędzie się 27 i 28 kwietnia na scenie przy Vincenta van Gogha 1. Badscreen to projekt opowiadający o izolacji współczesnego człowieka spowodowanej mediami społecznościowymi. Scena i jej mieszkańcy stają się soczewką skupiającą główne zagrożenia życia w podwójnej rzeczywistości. Co zrobić w sytuacji, w której pojęcia łatwo definiowalne, okazują się nie być wcale takie proste do uchwycenia? Gdzie kończy się wygoda, a zaczyna się prokrastynacja? Czym jest miłość i jak manifestuje się w dzisiejszych czasach? Jakie działania świadczą o czystości intencji? Czym jest bliskość? Na te i inne pytania, będziemy mogli wspólnie szukać odpowiedzi!

Na wielkim ekranie

Dwunastoletni Miguel uwielbia muzykę, która od pokoleń jest w jego rodzinie zakazana. Chłopak marzy jednak, by osiągnąć sukces na miarę swojego wielkiego idola – Ernesta de la Cruza. W pogoni za swoją pasją trafia do pełnej kolorów Krainy Umarłych, gdzie ze wszystkich sił stara się odkryć historię swoich przodków. Z pomocą przychodzi mu przeuroczy oszust o imieniu Hektor. Dalsze losy wzruszających bohaterów możecie Państwo śledzić w ostatnią niedzielę kwietnia o godzinie 11.00 na Vincenta van Gogha 1. Poza Coco w porannym repertuarze pojawi się też pierwsza część Jak wytresować smoka (12 maja).

W repertuarze dla dorosłych zdecydowanie poważniejsza tematyka – 10 maja rusza premiera Podły, okrutny, zły w reżyserii Joe Berlingera. Film opowiada o seryjnym mordercy Tedzie Bundym (w tej roli doskonały Zac Efron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70. Sednem historii jest relacja Bundy-ego z jego dziewczyną Elizabeth Kloepfer (Lily Collins), która nie wiedziała o mrocznej stronie swojego partnera.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców