Kultura

Kulturalne zapowiedzi
12 czerwca 2019
Tegoroczny wiosenno-letni sezon kulturalny w dzielnicy będzie obfitował w ciekawe propozycje. Będą m.in. warsztaty, koncerty, filmy oraz teatrzyki. Słowem: dla każdego coś miłego.

Zajęcia plastyczne i etnograficzne

Przed Dniem Matki, 24 maja, Małe Centrum Kultury przy ul. Ostródzkiej zaprasza dzieci od 6. roku życia na warsztaty z okazji święta mam. Odbędą się one na terenie harcówki działającej przy Parafii św. Mateusza, ul. Ostródzka 172. Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można drogą e-mailową: events@ misjagabriela.pl. Warsztaty będą prowadzone w godzinach 16.30-19.30.

Pozostając jeszcze w temacie prac plastycznych, Galeria B.S. zaprosi na rodzinny plener artystyczny, którego tematem przewodnim będą leśne wakacje. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji różne techniki malarskie, w tym malowanie akrylami na płótnie oraz malowanie akwarelami i suchymi pastelami na papierze. Zajęcia odbędą się 1 czerwca w godzinach 14.00-19.00 w lesie przy ul. Wadowickiej (róg ul. Łazanowickiej). Liczba miejsc jest ograniczona, zatem warto zapisać się wcześniej. Zgłoszenia przyjmowane są na e-mail: bs@ galeriabs.waw.pl lub telefonicznie 513 055 876. Zajęcia są realizowane w ramach projektu Bliżej siebie z Budżetu Partycypacyjnego 2019.

Końcówka maja i początek czerwca to czas kiedy będzie można dowiedzieć się o technikach obrabiania lnu, wyłuskać nitki do kądzieli a następnie utkać je na miniaturkach krosna. Uczestnicy poznają również tradycyjne narzędzia do uprawy roli i własnoręcznie przygotują wypieki. A wszystko to na warsztatach „Od ziarenka do bochenka” i „Jak to z lnem bywało?” organizowanych w ramach „Majówki w zakątku mazowieckim” przez Stowarzyszenie Moja Białołęka. Zajęcia są przeznaczone dla szkół podstawowych. Terminy i miejsca warsztatów dla poszczególnych szkół publikujemy w kalendarzu zapowiedzi na www.bialoleka.waw.pl.

Warsztaty taneczne i koncert

Pasjonaci tańca docenią z pewnością propozycję przygotowaną przez Fundację Kulturo. Będą to pełne energii i radości spotkania z tangiem w ramach projektu „Zatańczmy tango”. Poprowadzi je polsko – argentyńska para. W ramach projektu odbędzie się aż 6 bezpłatnych warsztatów oraz koncert tang. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale na warsztaty obowiązują zapisy (kontakt@polskietango. pl lub telefonicznie: 503 152 129). Istnieje możliwość zapisu na wybraną datę - do wyczerpania miejsc. Terminy również publikujemy w kalendarzu wydarzeń na stronie dzielnicy.

Kino plenerowe, teatrzyki i planszówki

Latem do parku Henrykowskiego powróci kino pod chmurką. Będzie to już 10. edycja Białołęckiego Lata Filmowego. Jak zwykle na Białołęce prezentowane będą filmy z cyklu hity. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzimy, że wśród tegorocznych propozycji jest m.in. „La La Land”, który zdobył aż sześć Oskarowych statuetek. Filmy prezentowane będą w piątkowe wieczory w Parku Henrykowskim. W czerwcu i lipcu seanse będą rozpoczynać się o godzinie 21.45, a w sierpniu o godz. 21.15. Więcej informacji o wydarzeniu przedstawimy w czerwcowym wydaniu Czasu Białołęki.

Najmłodszych mieszkańców dzielnicy ucieszy powrót bajkowych postaci do dzielnicowych parków i na place zabaw. Teatr Baza przygotował aż 16 przedstawień, w których mała widownia będzie miała okazję zobaczyć m.in. „Złotą Rybkę”, „Krawca Niteczkę”, „Czerwonego Kapturka” i rapującą „Babę Dżagę”. Wstęp jak zwykle będzie wolny. Szczegóły zapowiemy w kolejnym wydaniu.

Okazją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu będą „Rodzinne planszówki na Białołęce”. W czasie 9 spotkań plenerowych uczestnicy poznają najciekawsze i najpopularniejsze tytuły gier planszowych. Prowadzący tak dobiorą gry, aby mogli w nich wziąć udział zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy. W planszówki będzie można pograć w Parku Picassa oraz na placu zabaw przy ul. Wałuszewskiej. Projekt jest realizowany z Budżetu Partycypacyjnego. Szczegóły już wkrótce na stronie www. bialoleka.waw.pl.

Zachęcamy do udziału.

Najciekawsze artykuły
Bieg przez Most
Zagospodarowania Starych Świdrów – koncepcja gotowa
Odbiór odpadów - nowe zasady
Dzienny Dom Opieki Medycznej rozpoczyna działalność
Wypoczywaj kulturalnie