Kultura

Kulturalne zapowiedzi
12 czerwca 2019
Tegoroczny wiosenno-letni sezon kulturalny w dzielnicy będzie obfitował w ciekawe propozycje. Będą m.in. warsztaty, koncerty, filmy oraz teatrzyki. Słowem: dla każdego coś miłego.

Zajęcia plastyczne i etnograficzne

Przed Dniem Matki, 24 maja, Małe Centrum Kultury przy ul. Ostródzkiej zaprasza dzieci od 6. roku życia na warsztaty z okazji święta mam. Odbędą się one na terenie harcówki działającej przy Parafii św. Mateusza, ul. Ostródzka 172. Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można drogą e-mailową: events@ misjagabriela.pl. Warsztaty będą prowadzone w godzinach 16.30-19.30.

Pozostając jeszcze w temacie prac plastycznych, Galeria B.S. zaprosi na rodzinny plener artystyczny, którego tematem przewodnim będą leśne wakacje. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji różne techniki malarskie, w tym malowanie akrylami na płótnie oraz malowanie akwarelami i suchymi pastelami na papierze. Zajęcia odbędą się 1 czerwca w godzinach 14.00-19.00 w lesie przy ul. Wadowickiej (róg ul. Łazanowickiej). Liczba miejsc jest ograniczona, zatem warto zapisać się wcześniej. Zgłoszenia przyjmowane są na e-mail: bs@ galeriabs.waw.pl lub telefonicznie 513 055 876. Zajęcia są realizowane w ramach projektu Bliżej siebie z Budżetu Partycypacyjnego 2019.

Końcówka maja i początek czerwca to czas kiedy będzie można dowiedzieć się o technikach obrabiania lnu, wyłuskać nitki do kądzieli a następnie utkać je na miniaturkach krosna. Uczestnicy poznają również tradycyjne narzędzia do uprawy roli i własnoręcznie przygotują wypieki. A wszystko to na warsztatach „Od ziarenka do bochenka” i „Jak to z lnem bywało?” organizowanych w ramach „Majówki w zakątku mazowieckim” przez Stowarzyszenie Moja Białołęka. Zajęcia są przeznaczone dla szkół podstawowych. Terminy i miejsca warsztatów dla poszczególnych szkół publikujemy w kalendarzu zapowiedzi na www.bialoleka.waw.pl.

Warsztaty taneczne i koncert

Pasjonaci tańca docenią z pewnością propozycję przygotowaną przez Fundację Kulturo. Będą to pełne energii i radości spotkania z tangiem w ramach projektu „Zatańczmy tango”. Poprowadzi je polsko – argentyńska para. W ramach projektu odbędzie się aż 6 bezpłatnych warsztatów oraz koncert tang. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale na warsztaty obowiązują zapisy (kontakt@polskietango. pl lub telefonicznie: 503 152 129). Istnieje możliwość zapisu na wybraną datę - do wyczerpania miejsc. Terminy również publikujemy w kalendarzu wydarzeń na stronie dzielnicy.

Kino plenerowe, teatrzyki i planszówki

Latem do parku Henrykowskiego powróci kino pod chmurką. Będzie to już 10. edycja Białołęckiego Lata Filmowego. Jak zwykle na Białołęce prezentowane będą filmy z cyklu hity. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzimy, że wśród tegorocznych propozycji jest m.in. „La La Land”, który zdobył aż sześć Oskarowych statuetek. Filmy prezentowane będą w piątkowe wieczory w Parku Henrykowskim. W czerwcu i lipcu seanse będą rozpoczynać się o godzinie 21.45, a w sierpniu o godz. 21.15. Więcej informacji o wydarzeniu przedstawimy w czerwcowym wydaniu Czasu Białołęki.

Najmłodszych mieszkańców dzielnicy ucieszy powrót bajkowych postaci do dzielnicowych parków i na place zabaw. Teatr Baza przygotował aż 16 przedstawień, w których mała widownia będzie miała okazję zobaczyć m.in. „Złotą Rybkę”, „Krawca Niteczkę”, „Czerwonego Kapturka” i rapującą „Babę Dżagę”. Wstęp jak zwykle będzie wolny. Szczegóły zapowiemy w kolejnym wydaniu.

Okazją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu będą „Rodzinne planszówki na Białołęce”. W czasie 9 spotkań plenerowych uczestnicy poznają najciekawsze i najpopularniejsze tytuły gier planszowych. Prowadzący tak dobiorą gry, aby mogli w nich wziąć udział zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy. W planszówki będzie można pograć w Parku Picassa oraz na placu zabaw przy ul. Wałuszewskiej. Projekt jest realizowany z Budżetu Partycypacyjnego. Szczegóły już wkrótce na stronie www. bialoleka.waw.pl.

Zachęcamy do udziału.

Najciekawsze artykuły
Dni Białołęki 2019
Szkoła na Warzelniczej od września
Tramwajem na Winnicę
Rozkręcamy inicjatywę
Przygotuj się na wakacje z BOK-iem!